آموزش شانه درد فیزیوتراپی ارتوپدی

تسکین دردهای شانه با ورزش

جلوگیری از درد شانه

دردهای شانه مشکل شایعی است که بسیاری از افراد بخصوص خانم ها بدان گرفتارند . از این رو لازم دانستیم این مقاله به آموزش حرکاتی بپردازیم که دردهای مزمن شانه را تسکین می دهند و در بهبود عملکرد این مفصل بدن نقش حیاتی دارند. پیش از شروع ورزش باید این نکته را خاطر نشان کنیم که گرم کردن بدن فراموشتان نشود . همیشه حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت خود را برای این موضوع مهم اختصاص دهید.

بروزترین مقالات تخصصی فیزیوتراپی و مغز و اعصاب

حرکت اول : بایستید دست ها را به حالت خبردار کنار بدن تان قرار دهید. سپس دست ها را بدون آنکه خم شود بالا بیاورید و هنگامی که دست ها به زاویه ۹۰ درجه رسید ، از ناحیه آرنج خم کنید. این حرکت که البته حرکت ساده ای است ، برای گرم کردن مفصل شانه حرکت بسیار خوبی محسوب می شود. این حرکت را ۳۰ مرتبه با فاصله یک دقیقه در ۳ ست انجام دهید.

حرکت دوم : حالت خبردار به خود بگیرید. در همان حالتی که ایستاده اید ، دست راست را مانند حرکت اجازه گرفتن از معلم بالا بیاورید و سپس همین حرکت را در مورد سمت چپ انجام دهید. سعی کنید در حین بالا آوردن دست ها ، آنها را از بدن جدا نکنید و در همان حالت چسبیده به بدن حرکت را انجام دهید. این حرکت که نسبت به حرکت اول حرکت مشکل تری محسوب می شود ، باید در ۱۵ حرکت ( البته برای هر دست ) و در ۳ ست با فاصله یک دقیقه انجام شود.

حرکت سوم : به حالت خبر دار بایستید. سپس دست ها را مستقیم بالا نگاه دارید. سپس همزمان هر دو دست را به شکلی که انگار می خواهید عضله بازو را بگیرید ، به اندازه ۹۰ درجه  پایین بیاورید . این حرکت که عضلات جلو و عقب سرشانه را تقویت می کند ، باید در ۲۵ حرکت و در ۳ ست با فاصله یک دقیقه انجام شود.

حرکت چهارم : به حالت خبردار بایستید سپس دست چپ را پشت سر خود بگذارید و پس از آن با دست دیگر از پشت سر دست چپ را بگیرید.

سپس در همان شکل بدن را به طرف راست خم کنید و همزمان دست چپ را با دست راست بکشید. این حرکت با تقویت عضلات کتف ، شانه و بویژه عضله زیر بغل ، تقویت مفصل شانه را در پی دارد. از این رو انجام این حرکت را در پایان تمرین روزانه خود قرار دهید. البته فراموش نکنید که این حرکت را برای دست دیگر نیز اجرا کنید. این حرکت باید در ۲۵ مرتبه و در ۳ ست با فاصله یک دقیقه برای هر دست انجام شود.

برای آموزش و درمان بیماری های ارتوپدی و فیزیوتراپی با ما همراه باشید

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *