تاثیر موزیک موسیقی شنوایی مغز و اعصاب

تاثیر موسیقی بر عملکرد مغز

در حال گوش کردن به صدای بلند موسیقی تصمیم نگیرید

تحقیقات نشان داده گوش کردن به موسیقی با صدای بلند مانع از عملکرد مناسب و دقیق مغز شده و بر تصمیم گیری های افراد تاثیر منفی دارد.

صدای بلند موسیقی بر امواجی که از مغز منتشر می شود تاثیر گذاشته و آنها را کاهش می دهد. به همین دلیل است که صاحبان کالا و فروشگاه های بزرگ از موسیقی با صدای بلند استفاده می کنند تا مشتریان به سرعت تصمیم بگیرند و زمان کمتری را برای ارزیابی اجناس صرف کنند. اخیرا بسیاری از فروشگاه ها صدای موسیقی را بلند می کنند. این در حالی است که دقیقا می دانند با محدود کردن قدرت تفکر و ارزیابی ، مشتریان را به خرید بیشتر وامی دارند.

این موضوع همچنین در مورد کشیدن سیگار و تاثیر مواد مخدر دیگر نیز صادق است.بدین ترتیب که ثابت شده تاثیر برخی از مواد مخدر مانند قرص های اکس در صورت گوش دادن به صدای بلند موسیقی در حین مصرف حتی تا ۵ روز در بدن باقی می ماند. در ضمن بررسی ها نشان داده جوانان حتی در صورتی که علاقه زیادی نیز به شنیدن موسیقی با صدای بلند نداشته باشند اگر به آن گوش دهند تصمیم گیریهای احساسی تر و غیر منطقی تری اتخاذ می کنند.

تاثیرات مخرب موسیقی با صدای بلند بر شنوایی و مغز و اعصاب

این موضوع با توجه به تعداد قربانیان سیگار ومواد مخدر و بزهکاری در جهان ، اهمیت تصمیم گیری های صحیح در محیط مناسب و به دور از صدای بلند موسیقی را نشان می دهد. حتی در میان رانندگان نیز تصادف ها بیشتر در میان رانندگانی اتفاق می افتد که به صدای بلند موسیقی در اتومبیل گوش می کنند و سرعت عمل آنها در رانندگی کاهش یافته و بیشتر دچار سوانح می شوند.

در  پلی کلنیک مغزو اعصاب و روان مهر کارشناسان متخصص در زمینه روانشناسی و بهداشت محیط اطلاعات کاملتر در این زمینه را ارائه می دهند.

آموزش ها و مقالات تخصصی مغز و اعصاب و شنوایی

مقالات تخصصی مغز و اعصاب کودکان و بزرگسالان پرفسور سمیعی

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *