بازی کودک در حیاط و کوچه

اگر کودک در حیاط نمی ماند و به کوچه می رود چه کنیم؟

اگر کودک شما در حیاط نمی ماند و به کوچه می رود چه کنیم ؟

آموزش کاربردی بازی کودک در حیاط منزل بجای کوچه

بعضی از کودکان وقتی به محیط خارج از خانه می روند حس می کنند وارد یک محوطه بازی بسیار بزرگ شده اند و دیگر هیچ محدوده ای را نمیشناسند به طوری که اگر در حیاط منزل مشغول بازی هستند به راحتی به بیرون از حیاط می روند و شروع به دویدن و بازی کردن می کنند.حتی اگر محوطه منزل شما بسیار امن است شما باید برای بازی کودک محدوده مشخص کنید و کودک را وادار کنید که از ان محدوده خارج نشود به طوری که در هر لحظه شما بدانید کودک کجاست و چه می کندتا وقتی که کودک نتواند احساس مسوولت کند باید او را مجبور کنید که از قوانین شما اطاعت کند.

به کودک آموزش دهید.

وقتی کودکان ما بسیار کوچک هستند مدام آن ها را زیر نظر داریم و بر کارشان نظارت می کنیم.بنابراین کودک باید بیاموزد که زیر نظر ما بمانند و از دیدرس ما دور نشود تا وقتی که به اندازه کافی بزرگ شود و استقلال به دست آورد.

۱.بر بازی کودک در نزدیکی منزل نظارت کنید. به کودکتان بیاموزید که در نزدیکی حیاط منزل  خود یا در کوچه تحت نظارت شما بازی کند و حضورتان برای آن ازار دهنده نباشد  خودتان هم گاهی کودک را در بازی همراهی کنید.

۲.محدوده ی بازی را به روشی به کودک نشان دهید. برای مثال می توانید در حیاط منزلتان با روبان های رنگی دور محدوده ی مجاز را مشخص کنید و برای کودک توضیح دهید که حق ندارد از محدوده خارج شود.

۳.از کودک بخواهید دستورات شما را تکرار کند. قوانین را به او بگویید برای مثال: تو امروز می توانی فقط در داخل حیاط خلوت بازی کنی.سپس از او بخواهید حرف شما را تکرار کند تا اطمینان یابید که منظور شما را فهمیده است.

۴.آزادی کودک را به تدریج افزایش دهید.وقتی کودکتان به مرحله ای از رشد رسیده که تا حدودی می تواند از خودش مراقبت کند محدوده ی مجاز او را گسترده تر کنید.و اگر احساس می کنید کودک توانایی لازم را دارد به تدریج این آزادی را افزایش دهید

قوانین ایمنی را به کودک بیاموزید

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان تهران

درصورت امکان ازفرصت استفاده کنید تا به کودک بعضی از نکات را بیاموزید.

۱.قوانین را به روشنی برای کودکان بیان کنید.همیشه بکوشید دستورات شما مشکل مثبت داشته باشند بدین معنا که برای کودک توضیح دهید که به جای اینکار میتواند ان کار را بکند و بروی نکن ها تاکید نکنید و بکوشید از (میتوانی این کار رابکنی)بیشتراستفاده کنیذ.برای نمونه (بایدگل هاروتماشا و بوکنی و نباید آن هارو بخوری)وقتی میخوای از خیابون رد شی بایست دو طرف رو نگاه کن به صدای ماشین ها گوش کن و اگر صدایی نمی اومد می تونی از خیابون رد بشی قوانین ممکن است برای کودک آزار دهنده باشند ولی شما با آمیزه ای ازدستورهای مثبت مثل (بایست نگاه کن گوش کن رد شو) میتوانید آن هارا پذیرفتنی ترکنید.

۲.برای کودکتان شرایطی برای اجرای قوانین فراهم کنید.می توانید در منزل به صورت نمایش قوانین ر اجرا کنید  و شرایط واقعی اجرای درست قوانین ای را به کودک نشان دهید.برای نمونه وقتی همراه باکودک قدم میزنید هنگام رد شدن از خیابون دستورهایی مانند (بایست نگاه کن گوش کن ردشو ) رابه صورت اغراق آمیز اجرا کنید و همزمان انجام این اعمال باصدای بلند دستورها را بگویید سپس از او بخواهید این اعمال را تکرا کند.

مقالات تخصصی توسط یهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

۳.بعضی از پی آمدهای عدم رعایت ایمنی را به کودک نشان دهید.آازانجا که بعضی از کودکان تا وقتی پی آمدهای بی احتیاطی رااز نزدیک نبینید ولمس نکنند درک نکنند درک نمیکنن که عدم رعایت قوانین ایمنی چقدر ممکن است خطرناک باشد در صورت امکان به کودکان نشان دهید که برای مثال ماشین چطه طور میتواند گربه ها را بکشد ویا برخی گزارش های تلویزیونی ازتصادف را به او نشان دهید.

مغز و اعصاب ، مغزواعصاب ، دکتر مغز واعصاب ، دکتر متخصص مغز واعصاب ، روانپزشکی ، جراح مغز واعصاب ، بهترین دکتر مغز و اعصاب ، روانشناسی ، رشته روانشناسی ، روانپزشک ، رشته روانپزشکی ، مغز و اعصاب کودکان ، اتیسم ، درمان اتیسم ، فوق تخصص مغز واعصاب کودک .

 

بهترین دکتر مغز کودکان

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *