تغذیه کودکان

تغذیه کودکان

تغذیه مناسب کودکان

تغذیه کودک

تغذیه کودکان

  توصیه های تغذیه ای مهم کدامند :

۱.روزانه حداقل ۴۰۰ گرم میوه وسبزی مصرف کنید.ترجیحا میوه و سبزی تازه مصرف کنید.

۲.مصرف چربی نمک و شکر را کاهش دهید.

۳.روزانه کمتر از یک قاشق غذا خوری نمک طعام استفاده کنید.برای این منظور به طور کلی غذاهای کم نمک تهیه و مصرف کنید.

۴.برای کاهش مصرف شکر مصرف تمامی مواد غذایی حاوی شکر را کاهش دهید.

۵.از لبنیات کم چرب و کم نمک استفاده کنید.

۶.به جای انواع گوشت های پرچرب از حبوبات و گوشت های کم چرب استفاده کنید.

۷.سعی کنید وزن خود را در محدوده سالم حفظ کنید.برای تعیین وزن سالم از شاخص توده بدنی استفاده کنید.

کیلوگرم بر مجذور قد برحسب متر تقسیم کنید.چنانچه عدد بدست آمده در محدوده ۱۵.۵ تا ۲۵ باشد شما دارای وزن طبیعی هستید.

شما بیشتر از ۲۵ باشد شما دچار اضافه وزن هستید.BMIاگر

۸.دور کمر بیشتر از ۱۰۲ سانتی متر در مردان و بیشتر از ۸۸ سانتی متر در زنان با افزایش خطر بیماری ها همراه است.

۹.برای پخت غذا از روش های سالم مثل بخارپز و آبپز استفاده کنید.

۱۰.در طول روز مواد غذایی متنوع مصرف کنید و سعی کنید بیشتر مواد غذایی گیاهی انتخاب کنید.

۱۱.سعی کنید هر روز صبحانه سالمی مصرف کحنید.خوردن صبحانه سالم از گرسنگی و خوردن بیش از حد غذا جلوگیری می کند.

۱۲.ورزش با شدت متوسط(مثلا پیاده روی تند)به مدت یک ساعت تا یک ساعت و نیم در اکثر روزهای هفته برای شما مفید خواهد بود.این میزان فعالیت بدنی را می توانید در طول روز تقسیم کنید.

۱۳.رژیم غذایی خود را بر اساس هرم غذایی تنظیم کنید.در هر هرم غذایی مواد غذایی به ۶ گروه تقسیم می شوند که در ۴ طبقه قرار می گیرند.گروه نان و غلات در طبقه ی اول/دو گروه میوه ها و سبزیجات در طبقه ی دوم/دو گروه لبنیات و گوشت ها در طبقه ی سوم و گروه چربی ها و شیرینی ها در طبقه چهارم قرار می گیرند.لازم است که روزانه از تمام گروه های ذکر شده در سه طبقه ی اول هرم به میزان توصیه شده استفاده نمود.گروه چربی ها و شیرینی ها که در طبقه چهارم قرار می گیرند را باید به میزان اندک مصرف نمود.میزان های توصیه شده هر گروه مواد غذایی برای اساس واحد است.

۱۴.مواد غذایی بسته بندی شده معمولا دارای یک جدول اطلاعات تغذیه ای(یا همان برچسب تغذیه ای)هستند که در آن میزان کالری و مواد مغذی آن محصول ذکر شده است.هنگام خرید چنین محصولاتی این برچسب را مطالعه کنید تا از مقدار کالری/چربی/سدیم و سایر مواد مغذی آن آگاه شوید.این کار مخصوصا به افرادی که قصد دارند وزن خد را تغییر دهند و یا دارای بیماری هایی مانند فشار خون بالا هستند بسیار کمک می کند.

۱۵.از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان استفاده نمایید.آنتی اکسیدان ها دارای خواص ضد بیماری قلبی عروقی/ضد سرطانی/آسم/ورم مفاصل و اختلال بینایی هستند.آنتی اکسیدان ها

/سلنیوم/منگنز/مس/روی/بتاکاروتن و برخی فیتوکمیکال ها C و Eشامل های ویتامین

می شوند.منابع  غذایی نظیر جوانه گندم/روغن ه۹ای گیاهی/مغها/میوه جات(بخصوص میوه جات ترش)/سبزیجات/چای سبز و سیاه و…حاوی آنتی اکسیدان بالایی هستند.

۱۶.غذاهای عملگرا غذاهایی شبیه غذاهای معمولی هستند اما زمانی که به عنوان بخشی از رژیم غذایی مصرف می شوند علاوه بر خواص تغذیه ای پایه مزایای فیزیولوژیک از خود نشان داده و در کاهش خطر ابتلا به بیماری های سخت و مزمن هم موثرند.پرمصرف ترین ترکیبات به کار رفته در این غذا ها عبارتند از:

پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها توده فعال و زنده از میکروب هایی هستند که با حضور در دستگاه گوارش موجب تقویت و رشد جمعیت میکروبی مفید مقیم روده ها و به ویژه روده بزرگ شده و در نهایت موجب حفظ سلامتی این دستگاه و سایر سیستم های بدن می شوند.وجود آنها در غذا آثار مفیدی برای سلامت در بر دارد.در حال حاضر پروبیوتیک ها به عنوان برترین محصولات غذایی عملگرا شناخته می شوند.یکی از مهمترین اثرات استفاده از این ترکیبات کاهش قابل توجه کلسترول خون است به طوری که مصرف روزانه محصولات تخمیری لبنی مثل ماست به مدت ۲ تا ۴ هفته تاثیر قابل توجهی در کاهش کلسترول خون دارد.کفیر که محصولی مشابه دوغ می باشد در واقع نوعی نوشیدنی پروبیوتیکی بر پایه شیر تخمیر شده است.این نوشیدنی ماندگاری بالا طعم و خواص منحصر به فرد ی دارد به طوری که اثرات مفید آن در مقابله با جهش زایی و سرطان زایی و عفونت های ویروسی و قارچی  به اثبات رسیده است.

رنگدانه ها

ترکیباتی هستند که عامل ایجاد رنگ در میوه جات و سبزیجات هستند.بتاکاروتن دو رنگدانه بسیار مهم بوده که اولی در سبزیجاتی مانند هویج و ترب و دومی در گوجه فرنگی به وفور وجود دارد.

اسیدهای چرب غیراشباع

این چربی ها عمدتا ساختار چربی های گیاهی و جانوران آبزی را تشکیل می دهند.مهمترین این چربی ها از نوع امگا ۳ و امگا ۶ هستند.برخی چربی ها مثل زیتون/روغن هسته انگور و روغن موجود در ماهی آزاد و تن سرشار از  این اسیدهای پرب هستند.این ترکیبات در کل خطر بروز بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد و مصرف همیشگی شان در سلامت عروق کرونری و حفظ طراوت و قدرت ذهنی و بینایی نقش به سزایی دارد.تخم مرغ های غنی شده با امگا ۳ به وسیله غنی سازی غذای مرغ نیز جزء این غذاها هستند.

فیبرهای گیاهی

فیبرهای موجود در سبوس گندم و ذرت و پوست میوه جات (فیبرهای محلول)با تقویت سلامت دستگاه گوارش خطر بروز برخی بدخیمی های این دستگاه از جمله سرطان های کولورکتال را کم می کنند.فیبرهای موجود در حبوبات و مرکبات(فیبرهای نامحلول)در کاهش بروز بیماری های قلبی عروقی و برخی سرطان ها موثرند.امروزه از این مواد برای غنی سازی انواع نان/بیسکوییت/ماکارونی استفاده می شود.

مواد معدنی و ویتامین ها

این مواد به طور طبیعی در بسیاری از مواد غذایی وجود دارند.مهم ترین موادمعدنی مطرح در غذاهای فراسودمند کلسیم و منیزیم و پتاسیم هستند که امروزه به موادی مانند لبنیات کم چرب/غذاهای آماده/نوشیدنی ها/تخم مرغ غنی شده اضافه می شوند که در تغذیه کودکان اهمیت ویژه ای دارند.این مواد در پیشگیری از پوکی استخوان و حفظ عملکرد طبیعی سیستم عضلانی اسکلتی نقش عمده ای ایفا می کنند.مهم ترین ویتامین های  افزودنی در صنایع غذایی

.امروزه افزودن این ویتامین ها تحت عنوانC و ویتامین Bعبارتند از ویتامین های گروه

غنی سازی در آب میوه ه/صنایع آرد/ماکارونی/لبنیات کاربرد دارد.

گیاهان سنتی و دارویی

گیاهان سنتی و دارویی مانند جینسینگ/گوارانا/جینکو عملکرد بالایی از جهت فیزیکی روانی داشته اند.نسل جدیدی از غذاهای عملگرا حاوی عصاره گیاهان می باشند.

تغذیه نا مناسب و استفاده الکل و قرص و….والدین در دوران بارداری سبب بیماری هایی مانند میکروسفالی یا دور سر کوچک در کودکان و …. میشود.

در زمینه موادغذایی به نکات زیر توجه کنید

.ازدادن عسل به کودکان زیر یک سال خودداری کنید.

.از خوردن قارچ های وحشضی(جنگلی)خودداری کنید.

.مواد غذایی را کنار موادی که می توانند سمی باشند مانند مواد شیمیایی یا محصولات شوینده نگهداری نکنید.

.موادغذایی از نظیر دانه های روغنی و غلات(برنج،ماکارونی،ادام زمینی،پسته،ذرت و تخم کدو)را در محیط گرم و مرطوب نگهداری نکنید زیرا این شرایط نگهداری منجر به رشد کپک و نهایتا تولید سم آفلاتوکسین می گردد.این سم خطرات قابل توجهی برای انسان و حیوان به همراه دارد.آفلاتوکسین سبب آسیب رساندن به سلول های کبدی و در نهایت ایجاد سرطان کبد می شود.

.در خصوص سرخ کردن سیب زمینی دقت نمایید.آکریل آمید نورتوکسیکی که یکی از عوامل سرطان می باشد.آکریل آمید بیشتر در غذاهایی تشکیل می شود که دارای میزان بالای کربوهیدرات هستند مانند سیب زمینی و به خصوص در زمانی به وجود می آید که این مواد غذایی در معرض حرارت بالای سرخ کردن قرار می گیرند.برای کاهش آکریل

آمید می توان از پیش فرآیند هایی از قبیل قرار دادن سیب زمینی در آب جوش،استفاده از آب لیمو،اجتناب از قهوه ای کردن سیب زمینی ها ر حین پختن یا سرخ کردن استفاده کرد.

.حتما به قابلیت ظرف برای استفاده از آن در ماکروویو دقت کنید.برچسب مخصوص ماکروویو بر روی ظروفی که این قابلیت  را دارند حک می شود.

.از قرار دادن ظروف پلاستیکی در ماکروویو خودداری کنید.از ظروف پیرکس و چینی مخصوص این کار استفاده کنید.

.بسیاری از افراد در فصل تابستان برای تهیه آب یخ،بطری های یکبار مصرف آب را داخل فریزر می گذارند.این کار صحیحی نیست چرا که ثابت شده است وقتی یخ درون ظروف یکبار مصرف آب می شود از جداره بطری مواد سرطانزا به درون آب آزاد می شود.

.در صورت لزوم به استفاده از ظروف یکبار مصرف برای نوشیدن،برای نوشیدنی های گرم از لیوان های کاغذی یا ظروف پلی استایرنی سفید رنگ استفاده کنید و از ریختن مواد داغ در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف خودداری کنید.

.نباید از بطری های پلاستیکی برای نگهداری موادی چون آبلیمو،سرکه و آبغوره استفاده کرد،خصوصا زمانی که جلوی آفتاب قرار بگیرند،زیرا حرارت آفتاب ترکیبات خطرناک این ظروف را آزاد می کند و احتمال سرطان زدایی را  در مصرف کنندگان افزایش می دهد.

.جهت تثبیت رنگ،بهبود ویژگی آنتی اکسیدانی(ضد سرطانی)،مهار رشد میکروارگانیسم ها و بهبود طعم در فرآورده های گوشتی از نیتریت سدیم استفاه می شود اما استفاده بی رویه نیتریت سدیم به دلیل ایجاد ترکیبات سرطان زا مانند نیتروزآمین ها،ایجاد حساسیت و تشکیل ترکیبات مت میوگلوبولین،سلامت انسان ها را در معرض خطر قرار داده است.

.بیشتر نیتروزآمین ها باعث سرطان کبد می شوند،ولی تعدادی از آنها باعث ایجاد سرطان در عضو خاصی(مثانه،ریه،مری،معده،حفره های بینی و غیره)می شوند لذا مصرف این قبیل محصولات را به حداقل برسانید و در صورت مصرف سوسیس و کالباس ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند گوجه فرنگی استفاده کنید.

.محصولات خریداری شده از دستفروشان و برخی محصولات فاقد پروانه بهداشت مانند لواشک،آب انار،و آب زرشک و… به دلیل طعم و رنگ فریبنده،مورد پسند بسیاری از مردم می باشند.از عوارض مصرف رنگ های غیرمجاز،سرطان،واکنش های آلرژیک و بیش فعالی کودکان می باشد.لذا جهت تهیه این قبیل محصولات،به مراکز معتبر فروش مراجعهه و از دارا بودن پروانه بهداشت آنها اطمینان حاصل نمایید.

مباحث مرتبط

بهترین فوق تخصص مغز واعصاب کودکان ، بهترین فوق تخصص مغز واعصاب ، فوق تخصص مغز واعصاب کودکان در تهران ،  مغز و اعصاب ، بهترین دکتر مغز واعصاب کودکان ، دکتر مغز واعصاب ، دکتر متخصص مغز واعصاب ، روانپزشکی ، جراح مغز واعصاب ، بهترین دکتر مغز و اعصاب ، روانشناسی ، رشته روانشناسی ، روانپزشک ، رشته روانپزشکی ،دکتر مغز و اعصاب کودکان ، تغذیه ، آنتی اکسیدان ، جینسینگ ، لبنیات ، ویتامین  .

تغذیه کودکان

تغذیه سالم

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *