انواع مکمل غذایی

مکمل غذایی

مکمل غذایی

انواع مکمل غذایی

مکمل غذایی

فرآورده های تقلبی کاهنده وزن

.امروزه با تبلیغ گسترده فرآورده های کاهش وزن در اینترنت و سایر رسانه ها روبرو هستیم.برخی از این فرآورده ها با اعای کاملا گیاهی بودن،نداشتن هیچ گونه عارضه جانبی و اثر چشمگیر و معجزه آسا در کاهش وزن در زمانی کوتاه،تبلیغ و عرضه می شوند.

.برخی از این فرآورده ها با وجود ادعای طبیعی بودن و یا فقط حاوی اجزای گیاهی بودن،حاوی مواد شیمیایی مضر و یا داروهایی با مقادیر بسیار بیشتر از حداکثر دوز پیشنهادی آنها هستند .علاوه بر این در برچسب فرآورده و یا تبلیغات  آن،به وجود این ترکیبات در فراورده،اشاره نمی شود.این فرآینده ها خطر بزرگی برای سلامت جامعه هستند و به صورت غیر قانونی و قاچاق بفروش می رسند.

.صرف داشتن بروشور یا برچسب به زبان فارسی دلیلی بر مجاز بودن فرآورده نیست و حتما باید به وجو مواردی مانند شماره مجوز وزارت بهداشت و ذکر نام شرکت سازنده و شرکت وارد کننده فرآورده،شماره سری ساخت و تاریخ تولید و انقضا روی برچسب فارسی فرآورده توجه کرد.

بنابراین توصیه اکید می شود از مصرف فرآورده های فاقد مجوز وزارت بهداشت اجتناب نمایید و به یاد داشته باشید صرف ادعای وجود ترکیبات گیاهی یا طبیعی در یک فرآورده دلیل بی خطر بودن آن نیست و حتی ترکیبات گیاهی نیز ممکن است دارای عوارضی باشند و یا در افراد خاص مصرف آنها با احتیاط یا ممنوع باشد.

برای مراجعه به بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران با ما تماس بگیرید.

 مکمل های غذایی،رژیمی و داروهای هورمونی

.تنها محل عرضه مجاز مکمل های غذایی و رژیمی داروخانه است.

.در صورت نیاز به مکمل غذایی تنها از مکمل های دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده کرده و هرگز از محلی غیر از داروخانه مانند عطاری ها،باشگاه های ورزشی و … این فرآورده ها را تهیه نکنید.

.مکمل های غیر مجاز با وجود ادعاهایی مانند گیاهی بودن و… می توانند حاوی ترکیبات مضر باشند و سلامت مصرف کننده را در کوتاه مدت یا بلند مدت به خطر بیاندازند.به یا داشته باشید،صرف داشتن بروشور به زبان فارسی دلیلی به مجاز بودن فرآورده نیست.

.استفاده خودسرانه از داروهای هورمونی و آنابولیک که ممکن است جوانان برای افزایش حجم عضلات و پرورش اندام به پیشنهاد افراد غیر متخصص و نا آگاه به عوارض این داروها مصرف کنند،خطر ابتلا به انواع اختلالات روانی و جسمی را به دنبال دارد.برخی از این عوارض عبارتند از:رفتار پرخاشگرانه،سردرد،اختلالت دستگاه تناسلی،افزایش فشارخون،سکته قلبی،اختلالات انعقادی خون،اختلالات کبدی،سرطان کبد،سرطان پروستات و …

.موارد مرگ ناگهانی به دلیل اختلالات قلبی در افرادی که از این داروها برای پرورش اندام سوء استفاده میکنند،مشاهده شده است.

مکمل غذایی

مکمل غذا

 

مباحث مرتبط

بهترین فوق تخصص مغز واعصاب کودکان ، بهترین فوق تخصص مغز واعصاب ، فوق تخصص مغز واعصاب کودکان ،  مغز و اعصاب ، بهترین دکتر مغز واعصاب کودکان ، دکتر مغز واعصاب ، دکتر متخصص مغز واعصاب ، روانپزشکی ، جراح مغز واعصاب ، بهترین دکتر مغز و اعصاب ، روانشناسی ، رشته روانشناسی ، روانپزشک ، رشته روانپزشکی ،دکتر مغز و اعصاب کودکان ، داروهای هورمونی ، داروهای انرژی زا ، داروهای پرورش اندام.

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *