علت رشد کم دور سر نوزاد چیست

علت رشد کم دور سر نوزاد چیست

رشد دور سر نوزاد

عوامل موثر در رشد سر نوزاد

کوچکی دور سر کودک

رشد کم دور سر نوزاد

از گذشته تا به امروز یکی از نگرانی های مادران در انداره گیری های ماهیانه ای است که از دور سر نوزاد خود میگیرند که اگر از حد نرمال کوچک تر یا بزرگتر باشد باید به بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران خود در بهترین کلینیک مغز و اعصاب مرکز تهران مراجعه کنید.

علل بزرگ بودن دور سر نوزاد میتواند دلایل مختلفی باشد. احتمال دارد نوزاد با دور سر کوچک تر از حد نرمال خود متولد شود که به این حالت میکروسفالی میگوییم که مغز نوزاد در دوران جنینی . در شکم مادر دچار نا هنجاری میشود که باعث میشود رشد دور سر نوزاد در اندازه نرمال خود نباشد که میتواند به دلیل مشکلات ژنتیکی و … باشد که با عکس برداری پس از تولد مشکل آن بررسی میشود که در اکثر مواقع تشنج و عقب ماندگی ذهنی نیز در این نوزادان دیده میشود.

 

رشد کم سر نوزاد

علت رشد کم دور سر نوزاد

علت رشد نکردن دور سر کودک

دلیل دیگر میکروسفالی بودن سر نوزاد بالا بودن سطح فنیل آلانین در مادر بوده که با علامت خاصی در مادر همراه نیست.

اگر در یک فرزند این اتفاق افتاده باشد و فرزند اول میکروسفالی باشد احتمال میکروسفالی شدن فرزند دوم نیز زیاد است و احتمال تشخیص قبل از تولد نوزاد به وسیله سوناگرافی وجود دارد.گاهی هم هنگام تولد دور سر نوزاد از در مقایسه با بقیه نوزادان بزرگتر بوده ولی با گذشت زمان و رشد کودک به حالت نرمال در می آید.عوارضی که در فرد مبتلا پیش می آید کم شنوایایی و اختلالات بینایی و اختلال حرکتی و تعادلی، ناتوانی در ادراک و اختلال در راه رفتن و ایستادن نیز از عوارض این بیماری است.

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *