آرام کردن کودک شلوغ

آرام کردن کودک شلوغ

کودکان پر تحرک

 

 

آرام کردن کودک پر تحرک

آرام کردن کودک شلوغ

رفتار با کودکان پر انرژی

در این مقله میخواهیم درباره ی آرام کردن کودک شلوغ اطلاعاتی به والدین عزیز بدهیم.روش های زیر را به کار گیرید تا بتوانید کودک بیش از حد خود شلوغ خود را آرام کنید . مکان های خاصی از خانه را برای تردد کودک مشخص کنید . اگر محدودی خاصی را برای کودک تعیین کنید و ورود به بعضی مکان ها را برای او محدود کنید ، راحت تر می توانید بر اعمال کودک نظارت داشته باشید و کودک هم راحت تر خواهد بود . اشیاء شکستنی و خراب شدنی را از دسترس او دور کنید .

اگر در محدوده مجاز ، چیزی وجود دارد  که کودک می تواند آن را خراب کند یا بشکند ، حتما آن را به مکان دیگری از خانه که کودک محدودیت تردد دارد ببرید و یا در یک کمد قفل دار قرار دهید تا کودک بیاموزد که نباید با آن ها بازی کند . برای محتاط بودن به کودک پاداش دهید . اگر کودک در داخل خانه به آرامی راه می رود ، او را تشویق کنید . به زمان هایی که کودک مراقب ، است توجه کنید و به او نشان دهید که رفتار او را می پسندید . یک جدول به دیوار بچسبانید و تعداد روزهایی را که کودک چیزی را نشکسته ، خراب نکرده و یا نینداخته است ، ثبت کنید . اگر کودک به خراب کردن و شکستن اشیاء ادامه می دهد ، از روش های مناسبی مانند تصحیح بیش از حداستفاده کنید. ۳-۳-۸ با کودکان همکاری کنید .

اگر کودک شما خیلی کنجکاو است و می خواهد بدان هر چیزچه طور کا می کند ، خودتان بر کار او نظارت کنید و بعد از باز کردن به او کمک کنید تا آن را ببندد و یا وسایل قدیمی تان را ( را مثل یک رادیو قدیمی ) به جای اشیاء با ارزش به او بدهید که خراب کند . پروژه ای به کودک محول کنید . بسته های آموزشی ( کیت ) متعددی در بازار وجود دارند که برای تقویت قدرت سازندگی و سیراب کردن تشنگی علمی کودکان ، طراحی شده اند . همچنین ، کتاب هایی وجود دارد که به کودک می آموزند چه طور با به کار گیری وسایل ساده ، اشیاء جالبی بسازند .

کودکتان را به فروشگا ه های وسایل آموزشی ببرید و با هم پروژه ای را انتخاب کنید( مثل ساخت هواپیمای مدل یا سر هم کردن یک ابزار الکتریکی ) و وسایل لازم را برای اجرای آن تهیه کنید . سپس با صبرو حوصله نظارت کنید تا کودک شروع به کارکند و هر جا نیاز داشت به او کمک کنید تا پروژه اش را تمام کند . خلاقیت داشته باشید . اشیاء قدیمی راجمع آوری کنید. مثل ساعت ها ، جاروبرقی خراب ، دوچرخه از کارافتاده و… که خراب کردن آنها اشکالی نداردو کار کردن با آنها هم خطر ناک نیست. این اشیاء را در یک مکان گرد آورید و به کودک بگویید می تواند با آن ها هر کاری که می خواهد ، انجام بدهد . اگر کودک به جای این اشیاء ، دوباره به سراغ وسایلی که نباید دست بزند رفت، از روشهای متناسب استفاده کنید.

مطالب مرتبط

بهترین فوق تخصص مغز واعصاب کودکان در تهران ، بهترین فوق تخصص مغز واعصاب ، فوق تخصص مغز واعصاب کودکان ،  مغز و اعصاب ، بهترین دکتر مغز واعصاب کودکان ، دکتر مغز واعصاب ، دکتر متخصص مغز واعصاب ، روانپزشکی ، جراح مغز واعصاب ، بهترین دکتر مغز و اعصاب ، روانشناسی ، رشته روانشناسی ، روانپزشک ، رشته روانپزشکی ،دکتر مغز و اعصاب کودکان

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *