آموزش احساسات به کودک

آموزش احساسات به کودک

راه های درست نشان دادن احساسات را به کودک

بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودک

احساسات کودکان

آنچه مهم است اینکه کودک بیاموزد عصبانی شدن اشکالی ندارد ،ولی نباید عصبانیتش رابه شکل نادرست و خلاف عرف ، نشان دهد پس آموزش احساسات به کودک بسیار مهم است. کودک را تشویق کنید درباره احساساتش با شما صحبت کند . و اطمینان یابیدکه با رفتارتان به او می آموزید که چگونه احساساتش را بروز دهد . نام احساستان برای تمونه را به کودک بگویید و در حال انجام کارها با او حرف بزنید .برای نمونه (( من خیلی عصبانی هستم . ماشین لباس شویی باز هم کار نمی کند . تعمیر کار همین الان اینجا بود و کلی پول گرفت ،ولی باز هم خراب شده . دوباره به تعمیرگاه لباسشویی تلفن کنم ، ولی باید خودم را کنترول کنم ، چون منشی تقصیری نداره .پس قبل از اینکه تلفن کنم تا ۱۰ می شمرم.)) به کودک یاد بدهید احساساتش را نام گذاری کند . وقتی کودک نداند چگونه احساساتش را به صورت شفاهی بیان کند ، ممکن است مجبور شود با اعمالش احساساتش را نشان دهد . به کودک کمک کنیدنام احساساتش را را بیاموزد و بیان کند . در بخش ۹-۲ درباره مهارت های برقراری ارتباط ، پیشنهادهای زیادی برای این موضوع ارائه شده است . اگر کودک بسیار کم سن و سال است، ممکن است لازم باشد شما برای او توضیح دهید که چه احساسی دارد.

آموزش احساسات به کودک

فرض کنید کودکتان مشغول بازی ساختمان سازی (یک نوع اسباب بازی ) است و نمی تواند دو قطعه را با هم جفت کند. شروع به گریه می کند و قطعات را به وسط اتاق پر تاب می کند . در این هنگام به او بگویید : (( نه میلی ما نباید اسباب بازی ها را پر تاب کنیم . تو چون نتونستی دوتا قطعه رو با هم جورکنی اعصابت خرد شده . حالا برو اسباب بازی هات روبیار تا من بهت کمک کنم )) یا اینکه (( امیلی ،  .اگر به جای گریه و پرت کردن چیزها از من بخواهی کمکت کنم خیلی خوشحال خواهم شد .)) اگر باز هم کودک همکاری نکرد ، به او بگویید : (( خب ، مثل اینکه برای بازی با این اسباب بازی آمادگی نداری ، پس من فعلا برش می دارم )). به کودکان بزرگتر ، با اجرای نمایش چگونگی ابراز احساسات را بیاموزید ، با هم نمایشی ترتیب دهید که کودک در حین اجرای آن احساساتش را بفهمد ، بشناسد و ابراز کند ، برای مثال جسی با عصبانیت به منزل می آید ، چون دوستش جلوی بقیه دوستانش ((به او پریده است )) ، اوعصبانیتش را بر روی کامیون اسباب بازی برادرش خالی می کند وآن را می شکند . در این هنگام او  را آرام کنید و از او بخواهید برایتان سخن بگویید و این واکنش ها را به صورت نمایش برای او بازی کنید . از او بخواهید نقش دوست پرخاشگرش را بازی کند . سپس ، برای او توضیح دهید که چگونه به جای نشان عصبانیتش به آن شکل نادرست ، می توانست از اول قضیه را برای شما تعریف کند ، احساسش را بگوید و از شما راهنمایی بخواهد.کودک را برای نام گذاری احساساتش و به کار گیری رفتار مناسب در مورد آن ها ، تحسین کنید .

آموزش هیجانات به کودکان

وقتی کودکتان در حال ا نجام کاری است و در ماندگی خود رابا گفتن کلمه ((نمی توانم )) ابراز می کند ، به او پاسخ مناسب بدهید : (( خوشحالم از اینکه وقتی احساس درماندگی کردی کمک خواستی ، بذار ببینم چکار می خوای بکنی ، ممکنه بتونم بهت کمک کنم که اون رو انجام بدی. )) به یاد داشته باشید که نباید کودک را وابسته بار بیاورید . بنابراین ، کار را خودتان انجام ندهید ، فقط چند راهنمایی یا پیشنهاد می تواند کار کودک راساده تر کند. به کودک بیاموزید چگونه عصبانیتش را کنترل کند . به کودک روش های کسب آرامش را که در فصل ۲ آمده بیاموزید . وقتی کودک این روش ها را آموخت به او روش های کسب آرامش فوری را نیز بیاموزید که در واقع در ماندگی به جای عصبانی شدن آن ها را به کار گیرد. مکانی را برای (( عصبانی شدن )) معین کنید . بعضی کودکان و همچنین بعضی بزرگتر ها عصبانیتشان را به صورت فیزیکی تخلیه می کنند . مکانی را برای خالی کردن عصبانیت در نظر بگیرید . می توانید در آن مکان تعدادی با لش بگذارید که کودک آن ها را کتک بزند همچنین ، می توانید وقتی دیدی کودک عصبانی است به او بگویید نفس عمیقی بکشد ، از اتاق بیرون برود ، آب سرد به صورتش بزند و برگردد.

 

برچسب های مرتبط

بهترین فوق تخصص مغز واعصاب کودکان ، بهترین فوق تخصص مغز واعصاب کودکان در تهران ، فوق تخصص مغز واعصاب کودکان ،  مغز و اعصاب ، بهترین دکتر مغز واعصاب کودکان ، دکتر مغز واعصاب ، دکتر متخصص مغز واعصاب ، روانپزشکی ، جراح مغز واعصاب ، بهترین دکتر مغز و اعصاب ، روانشناسی ، رشته روانشناسی ، روانپزشک ، رشته روانپزشکی ،دکتر مغز و اعصاب کودکان،احساسات کودک،راه های نشان دادن احساسات کودک.

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *