علت بد خلقی کودکان

علت بد خلقی کودکان

کج خلقی ها را در نطفه خفه کنید

اکثر والدین میدانند که وقتی کودک در حال گریه است و خود را به زمین می کوبد ، چنان تحت تاثیر اعمال خود قرار دارد که نمی توانند از عهده کج خلقی او بر آیند . باید دانست کلید کنترل انفجارهای بد اخلاقی کودک ، در همان زمان و مکان وقوع است . واقع بین باشید و از قبل برای کار هایتان برنامه ریزی کنید . کودکتان در موقعیتی قرار ندهید که می دانید مساله ساز خواهد شد . اکثر کودکان یاد می گیرند که همراه با شما برای خرید به سوپر مارکت بیایند و تحمل آن برایشان سخت نیست ، ولی یک خرید طولانی چند ساعته در بازار ، معمولا بیش از تحمل آنهاست . قبل از اینکه کودک را در موقعیت های طاقت فرسا قرار دهید بکوشید تحمل کودک در آن موقعیت را قبلا تجربه کنید . فکر کنید که آیا می توانید از ایجاد مساله جلو گیری کنید ؟ شاید بتوانید با دادن یک اسباب بازی به دست کودک ، او را سر گرم کنید. آیا می توانید وضعیت را به گونه ای تغییر دهید که کودک کمتر خسته شود ؟ اجازه دهید که کودکتان در کاری که انجام می دهید ، شما را همراهی کند ، مثلا در مغازه میوه فروشی در جدا کردن میوه ها به شما کمک کند . در هنگام شروع گریه و بد اخلاقی ، بلا فاصله اقدام کنید .صبر نکنید تا بعدا به مشکل رسیدگی کنید فرض کنید شما در قسمت لباس های کودکان یک فروشگاه بزرگ هستید و می خواهید برای کودکتان لباس بخرید .

 

مغز و اعصاب کودکان

علت بد خلقی کودکان

 

دلایل بد خلقی

کودک ممکن است دلایل مختلفی برای خراب کردن وسایل داشته باشد . ببینید کودک شما به کدام یک از گروه های زیر شباهت بیشتری دارد با بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودک خود در ارتباط باشید: کودک پر فعالیت و شلوغ :خسارت های که چنین کودکی وارد می کند ، غالبا فقط تصادفی است و علت این است که کودک کاری را انجام می دهد و بعد به آن فکر می کند و یا اصلا فکر نمی کند . گاهی هم کودکان ، به خاطر انرژی بیش از حدشان ، آسمان و زمین را به هم می دوزند و خسارت می آفرینند . گر چه کودک عمدا خسارت نمی زند ، ولی باید به این مساله رسیدگی کنید .کودک کنجکا و : بعضی کودکان بی نهایت کنجکا وند و عاشق این هستند که بدانند هر چیز ، چه طور کار می کند و از چه چیز درست شده است . آن ها می خواهند  کشف کنند داخل وسایل برقی چگونه است ؟ این کودکان ، نمی خواهند شیئی را که مشغول بررسی آن هستند ، خراب کنند ولی روشن است خراب شدن آنها حتمی است .

کودکانی که یاد نگرفته اند چگونه احساساتشان را کنترول کنند : بار بار شانه سرش را سوی دیوار پرتاب چون نمی تواند موهایش را صاف صاف کند یا پیراهنش را دلیل اینکه رنگش را دوست ندارد پاره می کند آنتونی دکور را می اندازد و مبل را کنار می زند چون جلوی راه او را می گیرند . آنتونی و باربارا عصبانیتشان را با خراب کردن اشیاء نشان می دهند . ( به اصطلاح عصبانیتشان را بر سر لوازم خانه خالی می کنند ) زیرا هنوز یاد نگرفته اند که چگونه احساسشان را به درستی نشان بدهند . ممکن است که این کودکان ، چنین عادتی را از یک بزرگتردر خانواده آموخته باشند. کودکی که قدر  وسایلش را نمی داند :در دنیای کنونی ، کودکان آنقدر اشیاء مختلف و اسباب بازی های متنوعی دارند که ارزش آنها را در نمی یابند .

علت بد خلقی کودکان : کودکی که پانزده عروسک دارد ، وقتی یکی را خراب می کند از پدر بزرگ می خواهد که یکی دیگر برایش بخردسام همه اسباب بازی هایش را دور می اندازد و وقتی یکی از آنها می شکند می گوید ((دوستش نداشتم )) کودکان نادری هم وجود دارند که به طور ، عمد اشیاء را خراب می کنند تا حضورشان را نشان دهند یا اینکه باعث شوند به عقیده شان توجه شود. کودکی را نزد ما آوردند که مو ها و بعضی لباس هایش را قیچی کرده بود تا نشان دهد از مدل مو ی جدید مادرش خوشش نمی آید. کودک دیگری ، عادت داشت در هنگام خستگی و عصبانیت ، لوازم خانه را بیندازد و اسباب بازی هایش را له کند. اگر کودک شما هم به طور عمد وسایل خانه را خراب می کند ، مساله را جدی بگیرید ، چون گاهی ممکن است این مساله نشانگر مشکلات جدی عاطفی باشد . به یاد داشته باشید که روش شما برایتغییر تمایل کودک به تخریب اشیاء ، ممکن است بر حسب الگوی رفتاری تغییر کند .

مباحث مرتبط : مغز و اعصاب کودکان،بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران، روانشناسی کودکان، رشد و تکامل کودکان، کج خلقی کودکان، درمان کج خلقی کودکان،علت بد خلقی کودکان.

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *