عدم تعادل در کودک

فقدان هماهنگی در کودک

شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب

بیشتر بیماری های فلجی و مرتبط با مغز و اعصاب که مدلی از فقدان هماهنگی در کودک است تا قبل از هجده ماهگی در کودک مشخص میشود و شدت آن متغییر است به طور مثال : بوجود آمدن مشکلاتی در هنگام مکیدن شیر از سینه ی مادر و یا از شیشه شیر در دوره ی شیرخوارگی ، کند بودن دوره ی رشد و نمو نوزاد ، اسپاسم عضلات و سفت شدن ناگهانی آن ها ، لوچی و کری ، حرکات نا خواسته و بدون هدف ، ژشت های بدنی عجیب و غیر طبیعی ، تشنج و …. .

شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب

فقدان هماهنگی در کودک

فقدان هماهنگی در کودک

آشفتگی یا اختلال در یادگیری چیست؟
انجمن ملی وابسته به اختلالات یادگیری تعریف زیر را برای تعریف اختلال در یادگیری پیشنهاد کرده است: اختلال یادگیری یک اصطلاح کلی است که شامل گروه ناهمگون از دشواری های یادگیری است که به صورتهای مختلف مانند مشکلات اساسی در گوش دادن, صحبت کردن, خواندن, نوشتن, استدلال کردن یا توانایی درک کردن ریاضیات متجلی می شود.
فرض بر این است که مغز یا نظام ادراکی یا هر دو اگرچه در کودکان دارای نارسایی های ویژه در یادگیری آسیب ندیده است اما این دو در کودکان یاد شده در مقایسه با کودکان عادی متفاوت عمل می کند زیرا نارسایی های ویژه در یادگیری را حاصل تفاوتهایی می دانند که در عملکرد مغز با عملکرد ادراکی اینگونه کودکان وجود دارد.
باید به این نکته توجه نمود که اختلالات ویژه در یادگیری ممکن است در دانش آموزان سایر طبقات استثنایی نیز وجود داشته باشد (برای مثال دانش آموزان آسیبهای حسی نظیر ناشنوایی, نا بینایی, کم بینایی, کم شنوایی- عقب ماندگی ذهنی- آشفتگی های اجتماعی و هیجانی- تدریس ناکافی یا نا مناسب- محرومیتهای محیطی و فرهنگی) ولی اختلالات ویژه در یادگیری یا همان اختلال در یادگیری در نتیجه شرایط ذکر شده در بالا داخل پرانتز یا تأثیر آنها نمی باشد.

 

شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب

بیماری مغز و اعصاب

مباحث مشابه

دکتر مغز و اعصاب کودکان ، دکتر فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ، بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران ، فقدان هماهنگی در کودک ، شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب ، اختلال در رشد کودک .

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *