بیماری اوتیسم

اوتیسم

بیماری اوتیسم

متاسفانه بسیاری از کودکان در محیط های نا مناسبی از نظر سطح فرهنگی ، اجتماعی و سلامت جسمس و روحی رشد پیدا میکنند و اینگونه محیط ها باعث بروز بیماری هایی در کودک میگردد که میتواند جبران ناپذیر باشد. از طرفی دیگر بعضی از بیماری ها به محیط زندگی مرتبط نیست و میتواند به دلیل اختلالات ژنتیکی و نا هنجاری های مادرزادی باشد و یا اصلا دلیل بیماری نا واضح باشد. در این مقاله میخواهیم در مورد بیماری اوتیسم صحبت کنید که متاسفانه عامل اصلی این بیماری نا مشخص است.

درمان بیماری اوتیسم

اوتیسم

اوتیسم

حال این سئوال پیش می آید که بیماری اوتیسم چیست ، تشخیص این بیماری چگونه است، آیا درمانی برای این بیماری وجود دارد ، پیشگیری از این بیماری به چه صورت است و … . بیماری اوتیسم نوعی اختلال در رشد و تکامل کودک است که به این بیماری به اصطلاح در خود ماندگی نیز میگویند. بیماری اوتیسم تا قبل از سن سه سالگی کودک علائم خود را نشان میدهد و کودک را گرفتار خود میکند. علائم این بیماری عبارتند از : ۱) بی توجهی کودک به محیط اطرافش ۲) بی توجهی به وسایل و اسباب بازی های جذاب در گروه سنی خود ۳) بی توجهی به صحبت های والدین به کودک ۴) هشیاری و عکس العمل های ضعیف نسبت به وقوع اتفاقات اطراف ۵) گوشه گیری کودک و ناتوانی در سخن گفتن با اطرافیان ۶) عدم تمایل کودک نسبت به بازی با مه سن و سال های خود و… ، از علائو بیماری اوتیسم است که در صورت وجود این علائو به بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران مراجعه کنید تا وضعیت بیماری کودک بررسی شود.

اوتیسم خفیف

فردی که دچار بیماری اوتیسم شده است ممکن است حملات عصبی و تشنج را نیز تجربه کند که تشنج بیشتر در بحران بلوغ برای فرد مبتلا اتفاق می افتد. بیماری اوتیسم ممکن است اوتیسم خفیف و یا اوتیسم شدید باشد. بر خلاف تصورات افراد بیماران مبتلا به اوتیسم میتوانند در طراحی ، نقاشی ، ساخت ابزار موسیقی ، حفظ شعر و قر آن ، حل مسائل ریاضی و تست هوش ، ساخت صنایع دستی و … بسیار ماهر باشند و توانایی بالایی را از خود نشان دهند. معیار تشخیص بیماری اوتیسم خفیف از روی علائم اوتیسم است با این تفاوت که قدرت کلامی و رفتاری قوی میشود ولی با این وجود مشکلات بسیاری در طول زندگی خود و در ارتباط با محیط بیرون دارند. برای پیدا کردن بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان با ما تماس بگیرید.

 

اوتیسم خفیف

بیماری اوتیسم

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *