درمان بیش فعالی کودکان

بیش فعالی کودکان

علت بیش فعالی کودکان

بر اساس تحقیقات انجام شده در هر کلاسی یک کودک دارای بیماری ADHD یا همان بیش فعالی است. این آمار بسیار تکان دهنده بوده و موجب نگرانی والدین است. مسئله این است که والدین نمیدانند که در مقابل کودکان بیش فعال چگونه رفتار کنند و اینکه بهترین کار برای کم کردن شدت بیش فعالی کودکان چه کاری است. بسیاری از والدین نمیتوانند تفاوت بین بد رفتاری و بیش فعالی کودکان را تشخیص دهند. مصرف دارو میتواند به بچه هایی که ADHD یا بیش فعال هستند کمک میکند ولی تکنیک های ساده تربیتی هم میتواند تاثیر فوق العاده ای در برخورد با رفتار افتاری کودکان داشته باشد.

بیش فعالی

انواع بیش فعالی

بیش فعالی کودکان

به طور مثال پسری هفت ساله است که اخیرا توسط بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران مبتلا به ADHD یا بیش فعال تشخیص داده شده. او و پدر و مادرش در درگیری مداومی گرفتارند. تکنیک های تربیتی ابتدایی میتواند در رفع وضعیت های حاد پزشکی مثل این پسر بچه موثر باشد. در صحبت با کودک حرکات و طرز صحبت والدین بسیار مهم است چرا که میتواند بسیار کودک را عصبی تر کند ولی اگر درست و حرفه ای عمل شود میتواند کودک را آرام کند تا حرف پدر و مادرش را گوش دهد. کودک هفت ساله با والدین خود بد رفتاری میکند در خانه شروع به فریاد و به هم ریختن وسایل میکند. باید با رفتاری آرام در کنار کودک قرار گرفت تا حس نکند به او دستور میدهید و امر و نهی میکنید. بیش فعالی کودکان نیاز به صبر و حوصله ی فراوان دارد.

انواع بیش فعالی کودکان

درمان بیش فعالی کودکان

اگر از آموخته ها و گفته های پزشک در مورد رفتار با کودکان استفاده کنید نتیجه ی مثبت آن را میبینید. والدین کودک هفت ساله خود را کنار کودک قرار داده و مثل دوست با کودک رفتار کردند. کودک شش ساله برای خواب مقاوت میکند و لحظه ای درون اتاق نمی ماند ولی پدر با آرامش و از در دوستی وارد شده و با او صحبت میکند و از او میخواهد برای بازی به اتاق خودش برود و در ازای این کار فردا اور ا به پارک میبرد پدر و مادر با نهایت حیرت متوجه میشوند که کودکشان ساعتی را با آرامش درون اتاق خودش گذرانده و سکوت مطلقی درون خانه حکم فرما شده. پس حسی به کودک خود ندهید که انگار به او دستور میدهید تا کاری را انجام دهد چرا که فقط باعث میشود کودک شرور تر و لجباز تر شود.

درمان بیش فعالی

بیش فعالی

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *