اوتیسم کودکان

اوتیسم کودکان

اوتیسم چیست

شاید شما در بین افراد خانواده و فامیل خود کودکی را دیده باشید که بی قرار است و مدام سر خود را به هر طرفی میکوبد و هنگامی که با او حرف میزنید به شما بی توجه است و شما را نگاه نمیکند، یکسری رفتار های غیر عادی دارد که برای شما نیز غیر عادی است در این صورت ممکن است کودک مبتلا به بیماری اوتیسم باشد که یک نمونه از  اختلال مغز و اعصاب است به همین دلیل میخواهیم اطلاعات شما را توسط بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران افزایش دهیم تا شما بدانید اوتیسم چیست، علائم اوتیسم چیست و چه راه های درمانی دارد. یکی از مشکلاتی که والدین در مورد برخی از کودکان با آن مواجه هستند اختلالی است تحت عنوان اوتیسم، که لازم است اطلاعاتی در ارتباط با علائم بالینی که یک کودک اوتیسم ممکن است داشته باشد را والدین بدانند.

اوتیسم کودکان

اوتیسم چیست

علائم اوتیسم کودکان

کودک مبتلا به اوتیسم دچار مشکل در تکلم است به این صورت که یا قادر به صحبت کردن نیست و یا اینکه نسبت به سن رشدی خود تکلم در حد بسیار ضعیفی است. اوتیسم کودکان نسبت به صدا های محیط هیچ عکس العملی نشان نمیدهند و در بعضی از مواقع ممکن است والدین فکر کنند که کودک از لحاظ شنوایی دچار مشکل است. کودکان اوتیسم ضمایر را به صورت واژگون استفاده میکنند مثلا کودک برای اینکه از والدین خود آب بخواهد میگوید من آب خورد یا اینکه این کودکان یکسری حرکات کلیشه ای از خود نشان میدهند به طور مثال دست هایشان را به صورت بال بال زدن به سمت جلو می آورند ، یا اینکه دست هایشان را جلوی چشمشان حرکت میدهند، دستشان را درون دهنشان میگذارند ، بر روی نوک پنجه پا خود راه میروند. کودمان مبتلا به اوتیسم در هنگام صحبت کردن تمایل دارند که یکسری از کلمات را به صورت مرتب تکرار کنند.

اوتیسم کودکان

اوتیسم کودکان موجب میشود که کودک هیچ تمایلی به تغییر در وضعیت زندگی خود نداشته باشد، نمیخواهنند محیط زندگی خود را به هیچ وجه تغییر دهند، دوست ندارند اشخاص جدیدی را ببینند و حتی دوست ندارند نوع غذایی را که میخورند عوض کنند. این کودکان از این جها که از نظر حس ضعیف شدند و به خاطر همین مسئله وقتی دست خود را درون دهان میگذارند و آن را گاز میگیرند متوجه درد شدید نیستند و ممکن است دچار خونریزی بشود و یا اینکه سر خود را محکم به دیوار بزنند و دردی را متوجه نمیشوند. آنها دچار مشکلاتی در خواب هستند به این صورت که یا به خواب رفتنشان مشکل است یا اینکه در بین خواب مرتب از خواب بیدار میشوند. بعضی از وقت ها والدین از فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان این سئوال را دارند که آیا میشود کودکی را که دچار اوتیسم هست را در سنین پایین شناسایی کرد جواب بله است و حتی در کودک شیر خوار سه ماهه نیز میتوان پیشبینی بیماری اوتیسم را کرد.

مغز و اعصاب کودکان

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *