سرگیجه کودکان

سرگیجه کودکان

سرگیجه چیست

سرگیجه علامت بسیار مهمی است که میتواند نشان دهنده یک مسئله مهم تهدید کننده ای باشد و یا اینکه نشان دهنده یک بیماری بسیار ساده ای باشد که با ورزش و دارویی درست شود. سرگیجه علامت بسیار مهمی است که میتواند نشان دهنده یک مسئله مهم تهدید کننده ای باشد و یا اینکه نشان دهنده یک بیماری بسیار ساده ای باشد که با ورزش و دارویی درست شود. پس طیف وسیعی از بیماری ها هستند که میتوانند سرگیجه بدهند. در درجه اول والدین باید تعریف سرگیجه را بشناسند چرا که خیلی از حالت ها را به اشتباه افراد به عنوان سرگیجه مشناسند مثلا اگر از زمین بلند میشوند چشمشان سیاهی میرود میگویند سرگیجه دارند و یا اینکه یک روز کودک خود را خسته و بیحال هست به حساب سریجه کودک میگذارند، ممکن است کودک خواب آلود باشد و فکر کنید سرگیجه دارد. از نظر علمی تعریف سرگیجه یک احساس حرکتی است و یک احساس غیر واقعی یعنی احساس میکنید محیط اطراف به دور سر شما میچرخد.

در تعریف سرگیجه حتما حرکت است و اگر احساس حرکت نباشد سرگیجه واقعی نیسو و شخط باید احساس عدم تعادل و همراه با چرخش داشته باشد، اگر تنها حالتی که به کوکد دست میدهد عدم تادل و سیاهی چشم باشد سرگیجه نامیده نمیشود. ممکن است سرگیجه به خاطر یک سکته مغزی بوجود بیاید، ممکن است به دلیل خونریزی مغزی اتفاق بیفتد، ممکن است به علت توموری و یا عفونت ساده گوش اتفاق بیفتد پس طیف بسیار وسیعی از دلایل وجود دارد که کودک سرگیجه بخیرد. پس هنگام بروز سرگیجه کودکان باید علت آن را متوجه شوید و در صورت بروز مشکل جدی به بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران مراجعه کنید .

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

سرگیجه کودکان

سرگیجه کودکان

حتما باید به یک مرکز مجهز و بیمارستان مجهزی مراجعه کرد چرا که سرگیجه میتواند شروع یک وضعیت وخیمی باشد. فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان میتواند دلیل قطعی را پیدا کند و برای درمان آن اقدام کند. سرگیجه ها نباید نادیده گرفته شود و وقتی به اورژانس مراجعه میکنید خود پزشک و اورژانس نگران است. اگر کوچکترین علائم دیگری در کنار سرگیجه باشد یعنی فرد احساس گز گز و بی حسی در قسمتی از اندام خود داشته باشد موضوع خطرناک میشود حالت دیگر این است که کودک سرگیجه با دوبینی داشته باشد یعنی اینکه همه چیز را به صورت دو تا ببیند، سرگیجه و اختلال به گفتار و بیحسی در اندام این علائم واضح است که علامت خطر است. پس سرگیجه همراه با چرخش اطراف و اشیا به دور سر فرد مبتلا است.

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *