فوق تخصص مغز و عصاب کودکان

فوق تخصص بیماری اتیسم کودکان

بیماری اتیسم

از هر ۱۰۰ نفر حداقل یک نفر اتیسم دارد، اتیسم یک اختلال در رشد مغز است که موجب بروز اختلالی در روابط اجتماعی، در ارتباط با دیگران و همچنین انجام یکسری رفتار های تکراری میشود که البته این علائم از فردی به فرد دیگر میتواند متفاوت باشد.

فوق تخصص بیماری اتیسم کودکان

دو نکته است که در مورد بیماری اتیسم کودکان باید بدانید اولا اینکه این افراد بجز مشکلاتی که دارند می توانند دارای استعداد و توانمندی هایی نیز باشند همینطور اینکه جهان ما از نظر روابط اجتماعی برای آنها جایی سخت و دشوار است. کودکان دچار اتیسم در برقراری ارتباط اطرافشان دچار مشکل شده و دانشمندان متوجه شده اند که اتیسم بر روی عملکرد مغز تاثیر می گذارد اما دلیل بروز بیماری اتیسم را نمیدانند. پسرها بیشتر از دخترها دچار بیماری اتیسم میشوند و این میتواند ارثی باشد و این نادر نیست. فوق تخصص بیماری اتیسم کودکان معتقد هسا که کودکان اتیسمی بیشتر از بقیه افراد دچار حواسپرتی و اضطراب میشوند و همین دلیل مئجب میشود تا در دوران تحصیل خود دچار مشکل شوند. اتیسم در انواع مختلفی دیده میشود بعضی ها دچار اتیسم شدید و بعضی دیگر از نوع خفیف هستند.

فوق تخصص بیماری اتیسم کودکان

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

تاریخچه بیماری اتیسم کودکان

در ابتدا بهتر است که افراد ریشه و تاریخچه بیماری که با آن دست و پنجه نرم میکنند را بشناسند. در این مقاله تاریخچه اتیسم را به کمک بهترین فوق تخصص بیماری اتیسم کودکان مطالعه خواید کرد. اتیسم به معنای خود است و به نشانه انزوای شدید و جدایی از دنیای پیرامون است. تا قبل از قرن بیستم اصطلاحی به نام اتیسم وجود نداشت و تا قبل از آن تمامی اختلالات کودکی تحت عنوان اختلال روانی و روان پریشی طبقه بندی میشد و اغلب تمامی بیماری ها را به نام اسکیزوفرنی دوران کودکی معرفی می کردند. اگرچه مطالعات زیادی انجام سده بود ولی اصطلاحی که به نام اتیسم باشد وجود نداشت. در سال ۱۹۴۳ آقای لئوکانر طی بررسی هایی که روی برخی از کودکان انجام داد متوجه نشانه هایی بر روی آنها شد که از لحاظ کیفی با بسیاری از اختلالتی که قبل از آن به عنوان اختلالات دوران کودکی یا روان پریش از آن یاد می شد متفاوت بود.

آنچه را که آقای لئوکانر متوجه شد مشکلات ارتباطی و اجتماعی جدی است که کودکان دچار آن شده بودند، در این قسمت بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان تاکید میکند که قبل از کشف این بیماری اینطور نبوده که ایت بیماری وجود نداشته است بلکه وجود داشته ولی با اصطلاحی متفاوت.

آنچه را که آقای لئوکانر متوجه شد مشکلات ارتباطی و اجتماعی جدی بوده که این کودکان با آن مواجه شده بودند. در بسیاری از متون از آقای هانس برگر به عنوان کسی که یاد میکنند که این اصطلاح را وارد متون علمی کرده است ولی اصطلاح اتیسم  به نام آقای لئوکانر در متون های علمی ثبت شده است و تحت عنوان انزوای شدید عاطفی و روانی که کودک را در یک دنیایی که دنیای فرو رفتگی و خود رفتگی هستش فرو میبرد. بر خلاف ویرایش چهارم راهنمای تشخیص و آماری اختلال اتیسم که همواره به اتیسم به عنوان یک مثلثی از اختلال نگاه می شد که قاعده مثلت نقص در مقاطع ارتباط، نقط در مقاطع اجتماعی و راس مثلث رفتار های چالشی از جمله رفتار های آیینی، تشویقات تکراری و قالبی بود در ویرایش پنجم اتفاقات خیلی خوبی رخ داده ولی یکسری نقایصی هم دارد که ما در این بخش وارد نقایص آن نمیشویم.

 

 

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

0 نظر

پاسخ دهید

Want to join the discussion?
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *